13:20 / E Premte, 02 Nëntor 2018

Përmbytet Venecia, mbyllen shkolla dhe institucione por turistët nuk heqin dorë nga vizitat

Reshjet e shiut dhe erërat e forta kanë bërë që njëri nga qytet më të bukura të Italisë, Venecia të përmbyset.

Niveli i ujit është rritur shumë, duke shtyrë që të mbyllen edhe shkollat dhe spitalet.

Por kjo gjendje nuk ka ndikuar në numrin e turistëve të cilët vizitojnë këtë qytet, ata edhe në rrugët dhe sheshet e përmbysura po lundojnë por edhe po futen këmbë në ujë./Indeksonline/

Temat:
Mos i humb