21:39 / E Enjte, 30 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Përmbytja te qendra tregtare, në ndihmë ushtria, mesazhi i shqiptarit: Jemi 300 veta të bllokuar [Video-Foto]

Nje mjet i ushtrise eshte nisur drejt qendres tregtare City Park per

evakuimin e qytetareve qe ndodhen te bllokuar aty.

Një qytetare ka dërguar mesazh në emisionin “Opinion”, drejtuesit te saj Blendi Fevziu, ku shkruan:

“Kemi ngelur ne city park brenda. Jemi gjith stafi. Gati 300 veta.

Askish s’po na ndihmon. Ketu s’ka drita e eshte nje horror i vertet. Ka dhe kliente me familjet e me femije. S’mund te na lene ketu. S’na pergjigjet as policia as zjarrfikesja ne telefon”.