08:55 / E Enjte, 11 Tetor 2018

Personin që e shpëtuan pasagjerët të mos depërtohej në Somali, është një kriminel

Personi i cili dje “u shpëtua” nga pasagjerët në Londër për të mos u dëbuar në Somali, është një kriminel i huaj i dënuar për vepra të rënda, ka zbuluar MailOnline.

Videoja dramatike e cila qarkulloi dje nëpër media dhe rrjete sociale tregon që udhëtarët nuk lejuan të nisej aeroplani nga Londra për në Turqi pa zbritur personi i cili pretendohej se po dëbohej në Somali dhe po ndahej nga familja e tij.

Njeriu ishte sjellë në fluturimin e Turkish Airlines në aeroportin Heathroë pak para se të ishte nisur për në Stamboll të martën pasdite, i shoqëruar nga katër zyrtarë.

Pamjet tregojnë se ai bërtet me aq fuqi sa ka duke thënë se është duke u ndarë nga familja e tij dhe duke u dërguar në Somali.

Pasagjerët kishin ndjerë dhimbje për të njëjtin dhe kishin bërë që ai të zbres nga aeroplani.

Por një burim i MailOnline thotë se burri po depërtohej nga Britania e Madhe sepse ai është një “shkelës” i ligjit i cili është dënuar për vepra të rënda./Indeksonline/