07:10 / E Enjte, 28 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Përurohet Shtëpia e të Moshuarve në Prishtinë

Sot mbahet ceremonia e përurimit të renovimit të Shtëpisë së të Moshuarve në Prishtinë.

NLB Banka ka dhënë donacion për të përmirësuar kushtet e banimit në Shtëpinë e  të Moshuarve në Prishtinë.

Me këtë donacion janë blerë krevate, dyshekë, sirtarë, dollapë, perde, mobile, shporet, makinë për larjen e rrobave, TV, janë riparuar muret nga rrjedhja e ujit ne korridore, është ngjyrosur salla e ushqimit dhe janë përmirësuar shume pjesë tjera te shtëpisë.