23:38 / E Mërkurë, 19 Qershor 2019

Përveç aktrimit, Angelina Jolie me një profesion të ri

Ajo është një nënë mjaft e angazhuar.

Angelina Jolie, tashmë po merr një rol të ri si redaktor kontribues për gazetën ‘Time’ , njoftoi të mërkurën kryeredaktori i kompanisë.

Edward Felsenthal, Kryeredaktor i ‘Time’, shpjegoi në njoftimin se fituesja e Oskarit do të fokusohet “kryesisht në zhvendosjen, konfliktet dhe të drejtat e njeriut”, transmeton Indeksonline.

Angelina do të shkruaj pjesë të reja mujore në të gjitha platformat e ‘Time’ dhe do të ‘të përshkruaj  punën e saj prej tetëmbëdhjetë viteve me Agjencinë e Kombeve të Bashkuara për Refugjatë’. 

‘Time’ tashmë e ka publikuar ​​premierën e yllit të mërkurën, me titull  ‘Ajo që ne i detyrohemi refugjatëve’.

Publikimi përkon me Ditën Botërore të Refugjatëve më 20 qershor dhe do të shfaqet në Time Magazine të 1 korrikut 2019.

Në artikull, aktorja e njohur tërheq një paralele midis refugjatëve modernë dhe atyre që ikën në Luftën e Dytë Botërore (që ishte kriza që çoi në krijimin e Agjencisë së OKB-së për Refugjatë).

Tema e refugjatëve është një çështje globale me butona të nxehtë dhe, veçanërisht në vendin e origjinës së Angelinës në SHBA, është në tema kryesore e lajmeve. 

Sa i përket karrierës në aktrim, Angelina kohët e fundit përfundoi disa filma duke përfshirë: ‘Mistress of Evil’, ‘The One dhe Only Ivan dhe Come Aëay’./Indeksonline/