11:44 / E Diele, 05 Maj 2019 / indeksADMonline

Pesë kandidat për pozitën e rektorit në Universitetin e Prizrenit

Në garë për rektor të Universitetit ‘Ukshin Hoti’ në Prizren janë pesë kandidatë.

Emrat e kandidatëve janë: Ismet Temaj, Kadri Kryeziu, Naser Pajaziti, Bekim Berisha dhe Hamdi Hoti.

Ky universitet që nga muaji maj i vitit të kaluar është pa rektor.

Ismet Temaj ishte zgjedhur në dhjetor të vitit të kaluar ushtrues detyre nga Këshilli Drejtues.

Intervistimi i kandidatëve do të mbahet nesër./Indeksonline/