17:28 / E Shtunë, 09 Dhjetor 2023 / C E

“Pesshe n’pitalkë”, Frankfurti “shkel” Bayernin

Eintracht Frankfurta ka shënuar fitore të madhe në ndeshjen ndaj Bayern Munchen.

Ata kanë mposhtur Bavarezët me rezultat 5-1 në ndeshje e xhiros së 14-të të Bundelsigës.

Golat për Eintracht Frankfurt i shënuan Marmoush (12’), Dina Ebimbe (31’, 50’), Larsson (36’) dhe Knauff (60’).

Golin e vetëm për Bayernin e shënoi Kimmich në minutën e 44-të.

Bayerni mbetet në vendin e dytë me 32 pikë, tri pikë më pak se Leverkuseni ndërsa Frankfurt është në vendin e shtatë me 21 pikë. /IndeksOnline/