15:02 / E Enjte, 22 Mars 2018 / indeksADMonline

Pirsingu në vesh, ju shëron sëmundjen e migrenës

Të jetosh me një migrenë debilitese çdo ditë ishte një makth për Mara Kroyer.

Instruktori i yogas, nga Perth, tha se dhimbjet tronditëse të kokës së saj u bënë kaq të rënda, dhe ajo ishte e mbyllur në shtëpinë e saj duke vjellë.

Por tani, e sëmura ka pohuar se ka gjetur lehtësim nëpërmjet një trajtimi të thjeshtë, pa drogë- i njohur si pirsing i veshit, i cili kalon përmes pjesës më të brendshëm të kërcit, afër kanalit të veshit, transmeton Indeksonline.

Tani ajo betohet se migrena e saj u zhduk pothuajse plotësisht pasi që ka futur një vath në vesh, muaj më parë.

Pasi provoj çdo gjë që mund të imagjinonte për të larguar dhimbjen, ajo kreu një procedurë fare të pazakontë, e që ishte pirsing./Indeksonline/