13:18 / E Hënë, 02 Dhjetor 2019

Plagosen 6 fëmijë – provuan aventurën në këto lojëra të rrezikshme

Pronari i lodrave të rrezikshme, u zotua të marrë përgjegjësinë e 6 fëmijëve për mossigurimin e rripave të tyre.

Deklarata e Sornchai Jantarachotas erdhi kur zyrtarët filluan të hetonin incidentin e së shtunës, në të cilën katër nga gjashtë të miturit e moshës 12-15 vjeç të hedhur nga udhëtimi “Crazy vala” u plagosën dhe u detyruan t’u dërguan në një spital aty pranë në provincën Lopburi, në Tajlandë.

Sorchai tha se punonjësi nuk arriti të fiksonte rripat e sigurimit kur ata u ulën për udhëtim, transmeton Indeksonline.

Pamjet nga incidenti tregojnë gjashtë pasagjerët, që bien nga udhëtimi menjëherë pasi filluan, kur udhëtimi arriti në pikën e tij më të lartë, rreth 6 metra larg tokës./Indeksonline/