12:36 / E Premte, 07 Shtator 2018 / indeksADMonline

Po bën namin në Premierligë, zgjidhet trajner i muajit

Watfordi e ka nisur shumë mirë sezonin e ri në Premierligë.

Skuadra e drejtuar nga Javi Garcia është duke konkuruar me Liverpoolin dhe Chelsean për bilanc të qindpërqind.

Ata në katër ndeshje kanë shënuar katër fitore, madje duke e mposhtur edhe Tottenhamin.

Për këtë sukses, Garcia është shpallur si trajneri më i mirë i muajit në Premierligë.

Watford po tregohet si Leicesteri i disa viteve më parë kur edhe arriti të shpallet kampion. /IndeksOnline/