21:55 / E Hënë, 06 Korrik 2020 / indeksADMonline

Po dënohen qytetarët që s’po respektojnë orën policore në kryeqytet

Për shkak të rritjes së numrit të rasteve me COVID-19, është rikthyer ora policore me vendim të qeverisë në katër komuna.

Në mesin e komunave është kryeqyteti, derisa Policia dhe Inspekcioni tashmë janë në aksion, e në shënjestër janë kafiteritë, të cilat nga sot në gjithë Kosovën, nga ora 21:00 deri në 05:00 duhet të mbyllen.

Policia madje edhe po gjobit të gjithë qytetarët që s’po respektojnë këto vendime.

Indeksonline sjellë pamje nga vendi i ngjarjes.