09:45 / E Mërkurë, 14 Shkurt 2018

Pochettino i gjen punë të re Ryan Masonit

Ish-lojtari i Tottenham Hotspur dhe Hull Cityt, Ryan Mason ka dhënë dorëheqje nga futbolli aktiv në moshën 26-vjeçare.

Anglezi u detyrua të tërhiqej për shkak të një lëndimi në kokë, të marrë një vit më parë, transmeton IndeksOnline.

Trajneri i Spurs, Mauricio Pochettino ia ka gjetur një punë të re 26-vjeçarit. Ai e ka ftuar në klubin e Tottenhamit për t’u bërë një menaxher apo pjesë e stafit te grupmoshat e reja.

Mason, e nisi karrierën në “White Hart Lane”, ku zhvilloi afro 60 paraqitje dhe shënoi 4 gola. Ai më pas u huazua te disa klube si Yeovil Town, Doncaster, Millwall, Lorient dhe Swindon, para se të transferohej te Hulli në vitin 2016./IndeksOnline/