10:16 / E Shtunë, 24 Shkurt 2024 / Gj. Sh

Pochettino ka një kërkesë interesante për gjyqtarin e finales së Carbao Cup

Menaxheri i Chelseat Mauricio Pochettino i ka bërë thirrje arbitrit Chris Kavanagh që ta trajtojë  “drejtësisht” ekipin e tij, në finalen e Carabao Cup kundër Liverpool.

Duke folur për mediat përpara finales së së dielës në Wembley, Pochettino iu referua udhëtimit të Chelseat në Premier League në Anfield në fund të janarit, kur Liverpool fitoi 4-1 si një shembull i skuadrës së Jurgen Klopp që merr vendime të favorshme.

Edhe pse ai nuk e mohoi se Liverpool ishte skuadra më e mirë, Pochettino theksoi dy penallti “të qarta” që e ndjente se Chelsea i meritonte dhe sugjeroi se shumë nga vendimet me gjasa 50/50 shkuan në favor të “The Reds”.

“Unë mendoj se duhet të jemi të sigurt se do të konkurrojmë dhe ji i drejtë në çdo vendim të vetëm. Kur luajtëm kundër Liverpool në Anfield, unë mendoj se nuk ishte një vendim kyç për ne. Dy penallti nuk u dhanë. Duel, 50/50, gjithmonë për një ngjyrë tjetër. Gjithmonë i kuq. Dua të jem trajtohen në mënyrë të drejtë”, u tha Pochettino gazetarëve në konferencën e tij për shtyp para ndeshjes, raporton Goal.com.

“Unë jam i pari që do të them se Liverpool është i mrekullueshëm dhe Klopp është një nga trajnerët më të mirë në botë. Por unë mendoj se pas përvojës sime të fundit duke luajtur [në Anfield], ajo që dua në Wembley është të luaj një lojë në të njëjtin nivel dhe skuadra më e mirë do të fitojë”.