14:21 / E Hënë, 29 Maj 2023 / B O

Pochettino zyrtarizohet te Chelsea

Mauricio Pochettino është zyrtarisht trajner i ri i Chelseat.

Këtë lajm e ka bërë vetë të ditur klubi anglez, ku ka njoftuar se tekniku argjentinas do të jetë trajneri i bluve të Londrës për sezonin e ardhshëm.

Kontrata e tij do të jetë deri në vitin 2025, me një opison edhe për një sezon tjetër dhe Todd Boehly është i gatshëm t’i plotësojë atij kërkesat e merkatos për të rikthyer lavdinë e dikurshme.