15:55 / E Hënë, 28 Tetor 2019 / indeksADMonline

Podujeva s’po mund ta rehatoj një gropë gati më shumë se 1 muaj

Komuna e Podujevës nuk po arrin t’i bëj zgjidhje një grope të hapur në mes të qytetit të Podujevës.

Gropa që gjendet në rrugën “Skëndërbeu”, të rrethi që lidhë dhjetëra fshatri me qytet rrezikon vazhdimisht banorët, është e pasiguruar dhe që mund të ketë pasoja.

Banorët janë ankuar vazhdimisht për këtë gropë, por që është nuk i është bërë zgjedhja kur po bëhet gati muaji i dytë nga hapja e saj. /Indeksonline/