17:07 / E Premte, 20 Prill 2018 / indeksADMonline

Polici trafikonte hashash, kolegA�t e shpallin nA� kA�rkim

NjA� 40-vjeA�ar A�shtA� arrestuar dhe njA� punonjA�s i PolicisA� sA� Shtetit A�shtA� shpallur nA� kA�rkim nga kolegA�t e tij, pasi dyshohet si i pA�rfshirA� nA� trafikun e hashashit.

Shtetasi me inicialet B.H., banues nA� GjirokastA�r u arrestua nA� flagrancA� kA�tA� tA� enjte, ndA�rkohA� qA� policia njofton se nA� kA�rkim A�shtA� shpallur punonjA�si i saj me inicialet S.O., banues nA� TiranA�.

Ky shtetas u shpall nA� kA�rkim pas kapjes sA� 421 kilogramA�ve hashash gjatA� kontrollit nA� dy automjete nA� fshatin ThumanA�.

NA� njoftimin e policisA� thuhet se S.O. dyshohet si i pA�rfshirA� nA� kA�tA� aktivitet kriminal.

Policia thotA� gjithashtu se ka njoftuar Drejtoria e PA�rgjithshme e Standarteve Profesionale, e cila ka bA�rA� pezullimin e menjA�hershA�m nga detyra dhe nisjen e ecurisA� disiplinore pA�r shkelje tA� rA�ndA�./TCh/