14:43 / E Diele, 09 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Policia franceze keqtrajton personin me aftësi të kufizuara!

Protestat e dhunshme dhe masive po vazhdojnë në Francë kundër vendimit të presidentit Emmanuel Macron për rritjen e taksave për karburant.

Policia franceze po ushtron dhunë mbi protestuesit por pamje të ndryshme po fshihen nga mediat në Francë, transmeton Indeksonline.

Një pamje e tmerrshme që është postuar në rrjetet sociale shihet se si policia ushtron dhunë mbi një person me aftësi të kufizuara.

Policia tenton që ta heq nga karroca lëvizëse një person përderisa ai reziston dhe kërkon që të lihet i qetë./Indeksonline/