17:03 / E Martë, 26 Janar 2021 / B H

Policja spanjolle pushohet nga puna pas postimeve gjatë detyrës

Një police ‘seksi’ është pushuar nga puna pasi kishte postuar video të çuditshme në TikTok ndërsa ishte në detyrë, duke përfshirë edhe një që tregonte armët ndërsa po vraponte drejt një ngjarje të një tentative grabitjeje.

Yolanda Moll, 40 vjeç, tërhoqi vëmendjen e publikut pasi pozoi në një revistë nudo dhe u bë e njohur si kërcmtare, para se të bëhej një oficer policie në Spanjë, raporton The Sun.

Por tani karriera e saj në zbatimin e ligjit në Esparreguera, afër Barcelonës, ka mbaruar pasi postoi videot që u filmuan ndërsa ajo ishte në detyrë. Ajo e mbajti punën e saj të zbatimit të ligjit pavarësisht se hoqi rrobat përsëri në shfaqjen spanjolle të njohjeve Adam dhe Eva.

Por shakaja e kohëve të fundit me armë dhe video të tjera të çuditshme që tregojnë atë duke ngrënë një akullore ndërsa mbante një maskë fytyre dhe dëgjonte muzikë rep me uniformë, më në fund e kanë parë atë jashtë forcave policore.

Ajo ishte pezulluar për një muaj pa pagesë pasi pamjet e saj duke u përgjigjur në grabitjen e armatosur të supermarketit u bënë virale.