15:55 / E Mërkurë, 08 Prill 2020

Prezantuesja e njohur kritikohet ashpër pasi krahasoj karantinën me burgun

Ellen DeGeneres po përballet me disa kritika të ashpra pas disa komenteve në televizion.

Ajo nisi edicionin në shtëpi të emisionit të saj këtë javë nga dhoma e saj e ndejës, ku ka telefonuar emra të ndryshëm me famë në lidhje direkte.

Ndërsa diskutoi përvojën e saj me izolimin e vet, ajo bëri shaka: “Kjo është sikur të jesh në burg, është çka është … kryesisht sepse kam veshur të njëjtat rroba për dhjetë ditë dhe të gjithë këtu janë homoseksualë.”

Citati u bë viral në mediat sociale, shumë nga ata që shprehën përçmimin e tyre për shaka.

“Peticioni për ta ngjitur në një burg aktual pasi të hiqet karantina. Vetëm për një muaj apo më shumë, kështu që ndoshta ajo mund të mësojë diçka”, ishte një nga komentet.

“Ellen është një prej personazheve më të tmerrshme në televizion”, “Ellen karantina jote në vilë dhe e veshur me rroba dizajnerësh nuk është aspak si burgu”, thanë disa të tjerë.

Ndërsa, vet moderatorja 62 vjeçare nuk i ka komentuar ende këto kritika./Indeksonline/