08:39 / E Diele, 09 Gusht 2020

Prishtina dhe Gjilani sot mësojnë kundërshtarët e tyre në Evropa Ligë


Skuadrat kosovare, Prishtina dhe Gjilani tashmë kanë zënë vend në Evropa Ligë, sot të dyja klubet do të mësojnë kundërshtarin e tyre.

Me fillim nga ora 13:00, hidhet shorti për fazën preliminare të Evropa Ligës, shkruan IndeksOnline

Prishtina ka gjasa që të ndeshet me njërën nga skuadrat si Lincoln Red Imps, Santa Coloma , Tre Penne ose UE Engordany, po kundërshtarët e njëjtë mund t’i ketë edhe klubi i Gjilanit.

Pra, këto ndeshje të fazës parakualifikuese për Evropa Ligë do të luhen me vetëm nga një lojë dhe fillojnë me 20 gusht.