13:53 / E Diele, 06 Tetor 2019

Prizren, qytetarja shkon për të votuar dhe e sheh se dikush tjetër ka votuar në vend të saj

Në lagjen ‘Dy Korriku’ në Prizren, saktësisht në vendvotimin ‘Qendra 2008’ , një qytetarë ka hasur në parregullsi.

Indeksonline mëson se një qytetare kur ka shkuar të votoj, e ka parë se në vend të saj ka votuar dikush tjetër.

Kjo parregullsi ka ndodhur në ‘Dhomën 5’ të kësaj qendre të votimit.

Tutje, mëoshet komisionari që e ka mbajtur librin e votuesve në këtë dhomë ka qenë nga subjekti politik, Lëvizja Vetëvendosje. /Indeksonline/