23:51 / E Hënë, 18 Nëntor 2019

Profesori kapet ‘mat’ duke fotografuar mes këmbëve nxënësen e tij, suspendohet nga puna!

Një profesor i shkollës së mesme në Ekuador, është kapur duke filmuar një nxënëse të shkollës në pjesët e ndieshme. Ndërkohë, që një skenë e tillë është filmuar nga një tjetër nxënës i kësaj klase.

 The moment the teacher appears to hold his phone under a pupil's skirt

Shefat e arsimit në Los Rios zbuluan se mësuesi pa emër tani është suspenduar në pritje të një hetimi të nivelit të lartë mbi pretendimet e ngacmimit seksual.

 The tutor has been suspended pending an investigation into sexual harassment.

Vendimi u dha pasi videot që tregonin se mësuesi mbante një telefon celular nën skajet e fustanit të nxënëses, bëri bujë të madhe edhe në rrjetet sociale, shkruan The Sun- transmeton Indeksonline.

Në video ai shihet duke përgatitur telefonin e tij celular dhe duke ulur krahun poshtë karriges së tij ndërsa nxënësja afrohet.

 The moment the teacher appears to hold his phone under a pupil's skirt

Ai pastaj skajon telefonin e tij më afër dhe duket se e lëvizë atë lart, ndërsa ajo qëndron në tryezën e tij duke mbajtur një libër shkollor.

Media lokale raporton se departamenti i arsimit ka “aktivizuar të gjitha protokollet e nevojshme” dhe po heton çështjen ndërsa mbështesin studentët e prekur.

Ministria e Arsimit është duke punuar për çështjen dhe ka ritheksuar se ata kanë një politikë me tolerancë zero ndaj ngacmimit seksual. /Indeksonline/

Mos i humb