21:25 / E Premte, 27 Nëntor 2020 / V R

Projekti i parë si pjesë e Sony Music, Tika publikon ‘Si unë’

Tika ka hyr fuqishëm në tregun e muzikës.

Artistja kosovare para pak kohe arriti një hap të rëndësishëm duke u bërë pjesë e labelit “Sony Music”.

E, në kuadër të kontratës me ta, Tika ka lansuar projektin e parë muzikor që mban titullin “Si unë”.

Kënga erdhi e vizuelizuar edhe me një videoklip unik, në të cilin ajo dukej tejet joshëse.

Për tekstin e këngës kujdesur vet ajo, për muzikën Granit Gashi dhe Dardy, ndërsa videoklipi nga Bug Production.

Tika me këtë projekt synon të depërtojë edhe në tregun botëror./Indeksonline/