12:51 / E Martë, 01 Maj 2018 / indeksADMonline

Protesta në gjithë botën për 1 Maj, arrestime në Turqi

Në gjithë botën sit, me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Punës, po mbahen protesta dhe marshe për të drejtat e punëtorëve, por në disa vende autoritetet kufizuan aktivitetet e protestave, sikurse në Turqi, ku rezultoi me arrestime.

Policia në Stamboll arrestoi më shumë se dhjetë demonstrues, të cilët ishin pjesë e marshit në sheshin kryesore të qytetit Taksim, pavarësisht ndalesës, transmeton  AP.