14:34 / E Hënë, 27 Gusht 2018 / indeksADMonline

Pse duhet ta zëvendësoni kafenë me ujë me limon

Me ndryshimin e stinëve, është e rëndësishme që të keni kujdes të shtuar për vete. Andaj, lexoni përmes këtij artikulli disa këshilla për një jetë më të shëndetshme.

Përgatituni që t’i merrni gjërat me qetësi, dhe kështu të nesërmen do të zgjoheni me ndjenjë më të mirë.

Filloni ditën me ujë me limon, në vend të kafesë

Largoni kafeinën dhe në vend të saj shijoni një gotë me copëza të limonit. Kjo ju ndihmon që të jeni në humor të mirë, u përmirëson metabolizimin dhe përmirëson mëlçinë.

Po ashtu është shumë me rëndësi sepse ndikon në hidratim, për dallim nga kafja, e cila ndikon në dehidratimin tuaj, gjë kjo e cila mund të krijojë paaftësinë për largimin e toksinave apo djegien e kalorive në mënyrë efikase.

Temat: