75 Mall Live Search
18:42 / E Premte, 14 Qershor 2024 / Gj. Sh

PSG zyrtarizon transferimin e parë, është rus

Skuadra e PSG-së ka zyrtarizuar transferimin e parë për sezonin e ardhshëm.

Kampioni i Francës ka transferuar portirin rus, Matvey Safonov, shkruan IndeksOnline.

25-vjeçari ka nënshkruar kontratë afatgjate, e vlefshme der më 30 qershor 2029.

PSG ka paguar plot 20 milionë euro te skuadra e Krasnodarit, për shërbimet e Matvey Safonov.

“ Jam shumë i lumtur që bashkohem me Paris Saint-Germain, një nga klubet më të mëdha për sa i përket historisë dhe historisë së tij. Tashmë mezi pres të takoj bashkëlojtarët e mi të rinj, të mbroj ngjyrat e mia të reja dhe të bëj krenarë mbështetësit. Shkoni në Paris! “tha Matvey Safonov./IndeksOnline/