15:59 / E Premte, 12 Tetor 2018 / indeksADMonline

Punonjësit dënohen nga shefi, dalin zhveshur rrugëve të qytetit

Një grup punonjësish në Kinën juglindore janë turpëruar publikisht nga shefi i tyre për mos arritjen e objektivave të tyre të shitjes.

30 punëtorë meshkuj janë zhveshur dhe kanë dalë në rrugët e qytetit duke habitur banorët, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline.

Burrat e zhveshur u detyruan të bënin shëtitjen e turpit për dështimin në përmbushjen e kuotave të tyre të shitjeve.

Veshur vetëm në të brendshme të tyre, njerëzit e zënë ngushtë u filmuan me këmbë duke ecur në një vijë të drejtë në rrugë.

“Unë me kënaqësi pranoj ndëshkimin që më është dhënë nga kompania,” tha një person i identifikuar si menaxher i palestrës./Indeksonline/