22:34 / E Enjte, 16 Janar 2020

Qeni i familjes e sulmon për vdekje foshnjën 4 muajshe, nëna ishte në gjumë!

Një foshnje 4 muajshe, është sulmuar për vdekje nga qeni familjar brenda shtëpisë tek një familje në Dejton.

E vogla McKenzie Terwell u gjetë e shtrirë në dyshemenë e shtëpisë nga babai i saj.

“Unë sapo u ktheva në shtëpi, nuk e di. Unë pashë fëmijën tim në dysheme dhe nuk e dija se çfarë të bëj, ajo nuk po merrte frymë… ishte e ftohtë” tha babai i saj Parker Terëell, transmeton Indeksonline.

 The house in Ohio where McKenzie Terwell was killed by the family dog

“Qeni në fjalë është karantizuar dhe tani po vazhdon një hetim mbi ngjarjet që çojnë deri në këtë incident, rasti është duke u kryer aktualisht nga Departamenti i Policisë së Dejtonit,” tha Lt. Jason Hall në një deklaratë.

“Ishtë një situatë me të vërtetë e trishtuar dhe e tmerrshme,” tha banori John Knabe për Dayton Daily Neës.

Nëna e McKenzie ishte duke fjetur në një shtrat në kohën e sulmit, sipas një urdhri kërkimi të marrë nga Dailyton Daily News.

Ndryshe, rasti në fjalë edhe më tej po vazhdon të hetohet. /Indeksonline/