16:37 / E Hënë, 23 Nëntor 2020 / A.S

Qeveria merr vendim, maksimalisht 4 mijë tifozë lejohen në stadiume

Për herë të parë pas 8 muajsh, tifozët do të rikthehen në stadiumet angleze.

Qeveria ka marrë vendim që nga 2 dhjetori, ekipet e Premier Ligës të lejojnë 4 mijë fansa në tribuna ndërsa League 1 dhe League 2 nga 2 mijë shikues, transmeton Indeksonline.

Mungesa e tifozëve u ka shkaktuar humbje të mëdha, sidomos ekipeve që garonë në rangje më të ulta të futbollit.

/Indeksonline/