07:14 / E Enjte, 24 Maj 2018 / indeksADMonline

QKSS lanson doracakun për gazetarë ‘Ekstremizmi i dhunshëm dhe mediat’

Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë (QKSS) organizon konferencën përmbyllëse të projektit: “Luftimi i Ekstremizmit të Dhunshëm dhe Terrorizmit nëpërmjet komunikimit”.

Me këtë rast do të lansohet edhe doracaku: “Ekstremizmi i Dhunshëm dhe Mediat- Doracak për gazetarët”.

Ky projekt mbështetet nga Ambasada Amerikane në Prishtinë.