17:47 / E Hënë, 23 Nëntor 2020 / Ç.Q

Qurat e Trumpit arrijnë në Uashington, po pushojnë në hotelin me 5 yje

Dy bibat e përzgjedhura për “Ditën e falënderimeve” në Shtëpinë e Bardhë kanë arritur në Uashington.

Ato po qëndrojnë për momentin në hotelin “Willard” para paraqitjes së nesërme para mediave, transmeton Indeksonline.

Nesër vendoset publikisht se cili do të theret, e cila do të falet. Emrat e tyre janë Corni dhe Cobi.

Kjo është traditë e vjetër presidenciale çdo herë kur është “Dita e falënderimeve”./Indeksonline/

Two turkeys, named Corn and Cobb, relax in their hotel room at the Willard Hotel ahead of this week’s annual presidential pardon. https://abcn.ws/2K0BLjq

Posted by ABC News on Monday, November 23, 2020