17:26 / E Diele, 27 Tetor 2019 / indeksADMonline

Qytetarët e Emshirit ankohen për rrugët e parrregulluara në këtë lagje

Shumë lagje në Komunën e Prishtinës përballen me rrugë të parregulluara.

Ky problem po u sjellë pengesa të shumta ngasëseve të automjeteve e sidomos këmbësoreve të cilëve iu vështirësohet qarkullimi nëpër rrugë.

Njejtë është gjendja edhe në Lagjen Emshir në Prishtine, ku një rrugë është e parregulluar tash e një kohë dhe qytetarët kanë ankesa pasi detyrohen të kalojnë në atë rrugë çdo ditë.

Ky problem mund të vërehet edhe më shumë ditëve me shi, ku rruga mbushet me ujë, shkruan Indeksonline.

Indeksonline jus jell pamje nga kjo rrugë në lagjen Emshir./Indeksonline/