21:26 / E Hënë, 28 Tetor 2019 / indeksADMonline

“Raketa” Milot Rashica, futbollisti më i shpejtë i Werder Bremenit

Milot Rashica është futbollisti më i shpejtë në skuadrën e tij Werder Bremen, sipas të dhënave zyrtare të ligës elitare gjermane, Bundesligës.

Ylli i ekipit kombëtar të Kosovës, Milot Rashica, arrin shpejtësinë maksimale (34.1 km/h) që e bën atë futbollistin më të shpejtë të skuadrës së Bremenit, dhe ndër më të shpejtit në Bundesligë.

Ndërsa futbollisti më i shpejtë në Bundesligë këtë sezon është Kingsley Coman (35.7 km/h).