10:57 / E Diele, 27 Tetor 2019 / indeksADMonline

Rakitiq gjithnjë e më afër Interit, ja të rejat e fundit

Sipas asaj që është raportuar nga media spanjolle e lajmeve  Sport , Inter Milan po vazhdon ndjekjen e tij për mesfushorin e Barcelonës, Ivan Rakitic. Mesfushori qendror kroat është lidhur me një transferim te Nerazzurri që nga vera e vitit 2018 por klubi deri më tani nuk ka bërë ende ndonjë presion zyrtar drejt nënshkrimit të lojtarit.

Sport  sugjeron që, në javën e kaluar, përfaqësuesit e Interit janë takuar me udhëheqjen e Barcelonës për të diskutuar një marrëveshje të mundshme, e cila, në teori mund të ndodhë menjëherë në janar.

Rakitic dëshiron të largohet nga Barcelona dhe ka shprehur dëshirën e tij që të mos rinovojë kontratën e tij me një klub që ai mendon se ka humbur besimin në të. Barcelona vlerëson Rakitic në 35 milion euro, por kjo duket se nuk dekurajon Nerazzurri, të cilët e shohin Kroatin si përparësi numër një për të forcuar forcën dhe thellësinë e mesfushës së Antonio Conte.

Është e paqartë nëse Interi do të ndjekë një marrëveshje në tregun e janarit ose do të presë deri në verën e vitit 2020, por Antonio Conte ka theksuar dëshirën e tij që të paraqitet me lojtarë të rinj për të forcuar forcën e skuadrës në janar dhe mund të jetë se Rakitic është një nga këto shtesa./Indeksonline/