17:27 / E Shtunë, 22 Shkurt 2020

Rashica me Werderin në “fund të pusit”

Werder Bremen ka regjistruar edhe humbjen e pestë radhazi në Bundesligë pasi u mposhtën nga Borussia Dortmund.

Me golat e Zagadou dhe Haaland, Dortmund shënoi fitore të pastër në kuadër të javës së 23-të në Bundesligë.

Me këtë fitore, Dortmund shkon në kuotën e 45 pikëve në vendin e dytë, ndërsa Werder Bremen në pozitën e parafundit me 17 pikë./Indeksonline/