11:08 / E Mërkurë, 22 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Rasti i Kumanovës: As ISIS nuk do i dënonte më egërsisht se shteti maqedonas

Ish i burgosuri politik, Shpëtim Pollozhani, Maqedoninë e ka krahasur me ISIS-in.

Postimi i tij i plotë:

AS ISIS NUK DO T’I DENONTE ME EGERSISHT
Radovan Karaxhiq, Kryetar i Republikes Srpska, nga Tribunali i Hages u denua me 40 vjet burg.

Miço Stanishiq, Minister i Luftes i Republikes Serpska u denua me 22 vjet burg, ky ishte krau djathte i raxhiq.
Drazhen Erdemoviç, i cili pranoi se ka marre pjese ne vrasjen e 30 muslimaneve; u denua me pese vjet burg.

Nikolla Shainoviç, kryetar i Qeverise se Jugosllavise ne kohen e Milloshevicit u denua me 22 vjet burg.

Goran Haxhiq, dora e djathte e Arkanit ne masakren e Srebrenices ku u vrane mbi 5000 muslimane boshnjake u denua me 35 vjete burg.
Ne 22 nentor pritet qe edhe Ratko Mlladiç, kryekomandanti i ushtrise te serbeveve ne Bosne dhe Kroa, dhe i te gjitha njesive paramilitare qe kryen krime lufte ne ish Jugosllavi, te denohet me 40 vjet bug.

Te gjithe te denuarit per krime lufte ne ish Jugosllavi nuk jane denuar me me shume vite burg se te denuarit e rastit ,,Monstra” dhe ,,rasti i Kumanoves” tani beni diferencen vete!!??