22:33 / E Enjte, 16 Maj 2019

Reagim skandaloz nga Qeveria e Beogradit për rezolutën: Po e bëjnë për të mbuluar krimet e tyre!

I ashtuquajturi Drejtor i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç përmes një deklarate për shtyp ka reaguar për Rezolutën për Gjenocidin Serb në Kosovë që u miratua sot në Kuvend.

Ai e ka quajtur dokument shpifës dhe se është rezultat i panikës të atyre që po përballen me akuza të krimeve të tyre, shkruajnë mediat serbe, transmeton Indeksonline.

“Shumë nga ata që ndërtojnë strukturën e një lloj gjenocidi kundër vetë shqiptareve në duart e tyre mbajnë gjakun e viktimave serbe.”, Gjuriç.

Qeveritari serb beson që shtetndërtimi i Kosovës në thelb e ka ëndërr Shqipërinë  e Madhe./Indeksonline/