18:31 / E Premte, 22 Maj 2020 / indeksADMonline

Reagon Feronikeli pas largimit nga Superliga, e quan të padrejtë vendimin e FBK-së

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) ka mbajtur sot mbledhjen e tyre duke marr disa vendime për fatin e skuadrave kosovare.

Kështu, skuadra e Vëllaznimit të Gjakovës ka marr një lajm të jashtëzakonshëm pasi ka fituar të drejten e inkuadrimit në Superligë si skuader lidere nga Liga e Parë.

Ndërsa ‘fat keq’ nga kjo mbledhje dolën skuadrat Lipjani dhe Feronikelit të cilat nga Superliga kanë rënë në Ligën e Parë.

Kështu, klubi i Feronikelit me anë të një postimi në llogarinë e tyre zyrtare kanë reaguar ndaj këtij vendimi.

Kryesia e këtij klubi e ka quajtur të padrejtë vendimin për largim nga Superliga.

Më poshtë reagimi i tyre zyrtar: