13:08 / E Shtunë, 27 Janar 2018 / indeksADMonline

Real Madridi më i dobët në histori, me këtë statistikë!

Real Madridi po kalon në sezonin më të keq të historisë së tij në Santiago Bernabeu.

Me 9 fitore, 5 barazime dhe 4 humbje nga 18 ndeshje të luajtura këtë sezon në Bernabeu, ekipi Madrilen po shënon sezonin më të keq në historinë e tyre në shtëpi, përcjellë Albeu.com.

Vetëm gjatë sezonit 2006/07, ekipi Madrilen kishte pësuar të njejtën situatë në shtëpi pas 18 ndeshjeve. 9 fitore, 6 barazime dhe 3 humbje ishin statistikat e ekipit në Bernabeu gjatë këtij sezoni nën udhëheqjen e Zidane.

Valencia, Levante, Betis, Tottenham, Barcelona, Villareal, Fuenlabrada, Numancia dhe Leganes, janë 9 ekipet që kanë marrur rezultate pozitive në Bernabeu këtë sezon përball Real Madridit.