17:31 / E Hënë, 02 Gusht 2021 / AD

Reese Witherspoon shet kompaninë e saj me çmim marramendës

Reese Witherspoon ka shitur kompaninë e saj.

Sipas ‘Hello Sunshine’, kjo kompani mediatike i vë gratë në qendër për çdo histori që krijojnë, transmeton Indeksonline.

File:Reese Witherspoon 2011.jpg - Wikimedia Commons

Kjo kompani u shit për 900 milionë dollarë, raporton Wall Street Journal.

Reese dhe Sarah Harden, Ceo e kompanisë, do të vazhdojnë të jenë anëtare të bordit dhe do të jenë në mbikëqyrjen e tyre./Indeksonline/

Reese Witherspoon - Movies, Daughter & Husband - Biography