14:57 / E Shtunë, 28 Nëntor 2020 / V R

Refuzuan të jetonin me nënën, arrestohen ish-konkurrentët e “America’s Got Talent”

Një vëlla dhe motër që fituan famë në “America’s Got Talent” me veprimet e tyre me magji ndoshta do të dëshironin të ishin zhdukur gjatë një konfrontimi të tensionuar me police, pasi u arrestuan sepse refuzuan të jetonin me nënën e tyre.

Motrat dhe vëllai adoleshente, Kadan dhe Brooklyn Rockett, u arrestuan javën e kaluar në Farmerville, Louisiana pasi refuzuan të shkonin me policinë që po përpiqej t’i kthente nënës së tyre. Një gjykatës i Misurit urdhëroi dorëzimin në betejën e kujdestarisë me babanë e tyre.

Arrestimi buron nga një urdhër gjykate në Misuri i vitit 2019 që kërkon që fëmijët të ndajnë kohën e tyre me nënën dhe babanë e tyre … dhe burimet e zbatimit të ligjit thonë se ata kishin dokumente që autorizonin dorëzimin. Burimet e TMZ thonë se fëmijët kanë jetuar me babanë e tyre në Kaliforni për vite me radhë, por kanë refuzuar të shohin mamanë e tyre.

Në video, adoleshentët thonë se kanë frikë nga nëna e tyre dhe nuk duan të kthehen tek ajo, por policët thonë se nuk kanë zgjidhje. Fëmijët nuk pranojnë të respektojnë, kështu që polici fillon t’u lexojë të drejtat e tyre dhe vendosën në pranga 15-vjeçaren Kadan dhe 13-vjeçari Brooklyn – i cili po qante gjatë arrestimit.

Burimet e zbatimit të ligjit na tregojnë se fëmijët u mbajtën në Qendrën e Paraburgimit të Green Oaks në Monroe brenda natës për të pritur një seancë gjyqësore të nesërmen në mëngjes.

Prindërit Rockett janë divorcuar që nga viti 2009, por beteja për kujdestarinë ka qenë në vazhdim. Pati një incident të ngjashëm me fëmijët dhe një gjykatës të Misurit në tetor 2019.

Kadan dhe Brooklyn ishin gjysmëfinalistë në ‘AGT’ në 2016 të cilët i mrekulluan gjyqtarët me aftësitë e tyre magjistare./Indeksonline/