00:03 / E Diele, 31 Maj 2020

Rekaliu: Nuk është e vërtet që po kërkohet shkarkimi i Isa Mustafës nga posti i kryetarit

Fidan Rekaliu nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka demantuar informacionet se disa të rinjë në emër të LDK-së po kërkojnë shkarkimin e kryetarit, Isa Mustafa përmes një peticioni, shkruan IndeksOnline.

Ai tha se të rinjët mbështesin lidershipin e Mustafës dhe kryesisë në këto kohë sfiduese.

Njoftimi:

Te dashur miq, anetarë dhe simpatizantë të Lidhjes Demokratike të Kosoves, Në portale të ndryshme po qarkullon një peticion kinëse në emër të rinisë së Lidhjes Demokratike për shkarkimin e kryetarit të LDK’së, Akademik Isa Mustafa. Si Kryetar i Forumit të Rinisë së LDK’së dhe në emër të kësaj strukture, distancohemi nga ky peticion dashakeq që synon të shkaktojë perçarje dhe konfuzion. Lidershipi i guximshem dhe vizionar i Kryetarit Mustafa, në një skenë shumë të egër politike dhe dashakeqe ndaj LDK-së dhe vendit, ka ruajtur qenësinë e LDK’se gjithë këto vite. Nga komunikimi im i rregullt me strukturat e FR/LDK më është konfirmuar qendrimi që të rinjtë e LDK’së mbështesin lidershipin e kryetarit Mustafa dhe kryesisë në këto kohë sfiduese. Jemi të bindur që qeverisja e re, e udhëhequr nga Prof. Dr Avdullah Hoti do të dëshmojë rëndësinë e vendimeve të ndërmarra për të shpëtuar aleancat strategjike, rikthimin e plotë të demokracisë në vend dhe rimekëmbjen e ekonomisë nga pasojat e shkaktuara nga Pandemia Covid-19. LDK, edhe këtë herë, si gjithmonë mbetet unike dhe qëndron fort në mbrojtje të vlerave tona themeltare.

Mos i humb