08:18 / E Shtunë, 20 Janar 2018 / indeksADMonline

Reklama e detergjentit të famshëm që po rrezikon jetën e njerëzve (Foto)

“Tide Pod” është detergjenti për lavatriqen e rrobave i cili vendosi që për të këtë sezonë të përdor një reklamë më të rrallë.

Por nuk mund ta themi me saktësi nëse reklama e arriti qëllimin e saj ose jo.. Pasi ajo u paraqit edhe si e ngrishme duke bërë krahasimin se sa i mirë është për rrobat, transmeton Indeksonline.

Por kjo video u shndërrua në virale dhe shumë njerëz filluan që ti hanin vërtetë copëzat e detergjentit. Kjo e shtyu kompaninë që të fillojë një fushatë edhe më të madhe pasi që po rrezikohej jeta e njerëzve.

Nuk ka publicitet të keq, por mund të themi me plotë gojë se ka publicitet të rrezikshëm.

Sipas, markës “Procter ^ Gamble” të gjithë ata që kanë konsumuar Tode Podës të konsultohen menjëherë me një mjek ose të lajmërohen në numrin emergjent të kësaj kompanie./Indeksonline/

Përgjigjet e shumta të Tides për tifozët e pod.