15:49 / E Premte, 23 Korrik 2021 / OSH

Rekord fluturimesh në Aeroportin “Adem Jashari, 130 operime gjatë ditës së sotme

Agjencia e Shërbimeve të Navigacionit Ajror ASHNA ka njoftuar se sot janë planifikuar rekord operimesh në aeroportin “Adem Jashari”.

Plot 130 operime do të realizohen gjatë ditës, gjë që përbën një rekord të ri.

Përveç 8 operimeve, gjithë të tjerat janë operime komerciale.

Ky është një paralajmërim se diaspora shqiptare pritet të zbres masivisht në Kosovë dhe se java e fundit e korrikut dhe java e parë e gushtit pritet të sjellin një rekord të ri edhe në ardhjen e diasporës në Kosovë./Indeksonline/