20:02 / E Mërkurë, 17 Tetor 2018 / indeksADMonline

Rekord historik, xhekpoti i llotarisë amerikane shkon në 900 milionë $

Brenda një orë, xhekpoti i llotarisë amerikane “Mega Million” është rritur nga 868 në një rekord prej 900 milionë dollarë.

Zyrtarët e lotarisë thanë se shuma prej 32 milionë dollarësh ishte për shkak të shitjeve të shpejta. Rekordi u thye një ditë më parë me një shumë prej 667 milionë dollarë, por pasi që askush nuk e fitoj, kjo shifër ka shkuar në 900 milionë.

Askush ende nuk ka pasur fatin të qëlloj numrat fitues – 69, 45, 61, 3 dhe 49 me MegaBall 9.

Tërheqja pritet të bëhet këtë të premte nga ora 11:00.  Tiketat për llotarinë kushtojnë 2 dollarë. /IndeksOnline/