09:39 / E Martë, 03 Tetor 2023 / L K

Rekord në Zvicër, lojtari fiton 1.2 milionë euro në ruletë

Një lojtar mori 1.2 milionë franga të mërkurën e kaluar ndërsa luante ruletë në Casino Baden. Është fitorja e dytë më e lartë në ruletë e arritur ndonjëherë në kazino në Zvicër.

Siç shkroi Casino Baden të martën, i ftuari vuri bast 1,000 franga në numrin 9 – dhe fitoi 35,000 franga.

Ai më pas vendosi bastin maksimal me një “bast të plotë” për një numër.

Fitimi më i lartë në ruletë ishte në vitin 2010 me 2.1 milionë franga.

Sapo kapi shifrën e 2.1 milionë frangave, lojtari u tërhoq dhe mori paratë në shtëpi./Indeksonline/