19:27 / E Mërkurë, 24 Janar 2018 / indeksADMonline

Restoranti i të famshmit ‘Nusr-et’ s’po pëlqehet, ja çfarë po ndodhë! (Foto)

Salt ‘bae’, kuzhinieri turk që u bë më i famshmi në internet, sapo hapi një restorant në Nju-Jork , por duket se është më njësoj .

Hapja e restorantit të ri të Nuret Gokçe, i quajtur Nusr-Et, ishte shumë i parashikuar por që hapja e tij në Midtown Manhattan, ka lënë shumë klientë të pangopur dhe të uritur, transmeton Indeksonline.

Përkundër një atmosfere të kënaqshme dhe të rehatshme, me një dhomë ngrënie të aftë për 150 persona, restoranti i gjashtë i Nusret Gokçe, nuk ka bërë përshtypje pothuajse aq sa lëvizja  e tij.

Por, edhe teknika e tij e famshme e kripës, arsyeja për ngritjen e famës së tij në internet, ka arritur të bëhet e ndrojtur sipas kritikuesit Eater Robert Sietsema.

Madje restoranti i tij ka fituar komente të ashpra për enët me çmime astronomike.

Ndërkohë që bifteku kushtueshëm është tipi në Nju-Jork, sidomos në një restorant të vendosur në rrethin e teatrit, çmimet për pakësimin e mishit funksionojnë dukshëm më lartë në restorantin e tij, me një bitek me çmim prej 275 dollarë./Indeksonline/