16:12 / E Mërkurë, 09 Tetor 2019

Richard Grenell në takim me Kadri Veselin

Përfaqësuesi Special i Presidentit të Amerikës, Donald Trump, për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori, Richard Grenell po qëndron sot në Kosovë.

Grenell fillimisht është takuar me presidenten e Kosovës, Hashim Thaçi, ku më pas zhvilloi takim me liderin e VV-së, Albin Kurti dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa e kandidaten për kryeministre nga e njëjta parti, Vjosa Osmani.

Pas përfundimit të këtyre takimeve, Grenell po zhvillon takim edhe me të parin e Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli./Indeksonline/