23:02 / E Premte, 17 Janar 2020

Rihanna ndahet nga i dashuri miliarder, pas tri vitesh

Rihanna raportohet se është një femër beqare.

Këngëtarja e hitit “Diamonds” është ndarë me miliarderin, Hassan Jameel, tha një burim për  Us Weekly të  premten, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline.

Bukuroshja nga Barbados dhe biznesmeni nga Arabia Saudite , të cilët janë të dy 31 vjeç, ishin së bashku për gati tre vjet. 

Ata për herë të parë janë parë së bashku në 2017, por burimet këmbëngulin se ata kishin qenë tashmë prej muajsh në lidhje.

Ata ishin parë shpesh me pushime së bashku në Evropë.

Në fund të vitit 2017 ata ishin krah për krah në Ibiza. Ç ifti i dashur u pa duke u puthur, përqafuar dhe duke pirë shampanjë në pishinën e një vile luksoze që morën me qira. 

Në atë kohë, miqtë e tyre zbuluan se ajo ishte ‘kokë e këmbë” e dashuruar me Jameel, emri i plotë i të cilit është Hassan Mohamed Abdul Latif Jameel.

“Ajo është aq e lumtur sa ka qenë në një kohë shumë të gjatë,” tha një burim për People.

Në qershor 2019 ajo u pyet nëse ishte e dashuruar gjatë një revistë intervistë.

Rihanna u përgjigj, “Sigurisht!”

Pastaj kur u shtyp nëse do të martohej, ylli u përgjigj: ‘Vetëm Zoti e di atë, vajzë. Ne planifikojmë dhe Zoti qesh, apo jo? ‘ 

Hassan është Zëvendës President dhe Nënkryetar i operacioneve të Arabisë Saudite të biznesit të familjes së konglomeratit ndërkombëtar në pronësi të familjes Abdul Latif Jameel, i cili, midis operacioneve të shumta të biznesit, ka të drejta shpërndarjeje për automjetet Toyota në Arabinë Saudite dhe vendet e tjera. 

Ndryshe, Këtë muaj këngëtarja ka punuar shumë për të promovuar koleksionin e saj të ri të Shën Valentinit Savage x Fenty, duke u shfaqur shpesh në modelet e kuqe edhe vetë/Indeksonline/