10:00 / E Enjte, 09 Shkurt 2023 / B O

Rikthehet Ibra: Jam ende një Zot, jam numri një!

Zlatan Ibrahimović është një nga arsyet pse Milani fitoi titullin e ligës sezonin e kaluar pas 11 vitesh pritje. Ai humbi sezonin e dytë për shkak të dëmtimit, por ai ishte një forcë motivuese për skuadrën.

Zlatan nuk ka bërë asnjë paraqitje këtë sezon për shkak të operacionit në gju dhe kthimi i tij në fushë është shumë afër.

“Unë jam ende një zot, jam ende numër një. Tani jam kthyer dhe kam aq shumë dëshirë për lojë, aq shumë dua të bëj për të kompenzuar atë që kam humbur në këta shtatë apo tetë muaj – tha Ibrahimović në një intervistë për Mediaset.

“Një ekip në krizë? Nuk jam i shqetësuar, këto janë momente normale të sezonit. Tani duhet të flasim pak dhe të dëshmojmë vlerën tonë në fushë” ka thënë Zlatan Ibrahimovic./Indeksonline/